bóle kręgosłupa

W toku naszego życia jesteśmy wystawieni na niebezpieczeństwo zapadnięcia na choroby różnorakiego rodzaju. Schorzenia kości także nie są osobliwością. Szkielet to nie tylko umożliwający ruch element organizmu człowieka.
Składające się nań kości zawierają składniki mineralne, i mimo, że stopniowo odnawiają się to bywają atakowane przez chorobę. A ta może mieć genezę różnego rodzaju. Do najczęściej występujących należą przyczyny: genetyczne, związane z niedoborami witamin i minerałów, powodowane modyfikacjami w układzie hormonalnym oraz związane z przemianą materii, a także nowotworowe. Wraz z upływem lat zwiększa się prócz tego ryzyko wystąpieniem osteoporozy.
zapalenie koś›ci
Stan ten może prowokować zwiększoną łamliwość kości. Wczesne fazy rozwoju choroby często są ignorowane, a odczuwany typowy dla osteoporozy ból – zlekceważony. Szkoda, ponieważ najbardziej satysfakcjonujące wyniki daje wcześnie podjęte leczenie. Niezwykle ważne jest jednak głównie prowadzenie działań profilaktycznych. Wtedy nawet w okresie starości będziemy mieli możliwość cieszyć się sprawnością. Do poszczególnych części profilaktyki zaliczamy: często podejmowane ćwiczenia ruchowe oraz odpowiednią, bogatą w składniki mineralne oraz witaminy dietę. Korzystnym posunięciem będzie też monitorowanie wagi, ponieważ nadwaga ma wyniszczający wpływ na kościec.

Leave a Comment