kuchnia polska

kuchnia polska

Jeśli pragniesz spróbować stereotypowej kuchni polskiej, przestań kalkulować własne kalorie. Typowe posiłki są niesłychanie obfite oraz często zawierają niemało mięsa. Wystarczy jednakże spróbować jedynie trochę, żeby odkryć, że są w istocie smaczne i warte kilku kęsów więcej. Najbardziej rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma podstawowymi towarami jakie jedzą na co dzień jest chleb i krajowa kiełbasa.

restauracja przy Rynku Kraków   

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, niemniej jednak kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, aby nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w różnorodne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z zachwycającego chleba oraz smakowitych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest nieprzerwanie wzbogacane o innowacyjne smaki, niekiedy nawet egzotyczne.

Jakich produktów nie może zabraknąć w stereotypowej lokalnej kuchni?

W najwyższym stopniu zwyczajnymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół i marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź też pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków i pomaga strawić dania.

Polish Cuisine in Krakow

Skąd krajowa kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała szczegóły ze swoimi sąsiadami, można w niej także znaleźć w rzeczy samej przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Dziś polskie menu ciągle się zmienia, pod wpływem przeróżnych, w pewnych sytuacjach egzotycznych dań.
•    Prócz stereotypowych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować także w wegetariańskich bufetach, oraz w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Podsumowując – jaka jest szablonowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, rozkoszna i w pewnych momentach straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dziś z łatwością odszukać wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy tradycyjnych potraw oraz optymalne polskie napoje oraz upajać się tymi schematycznymi smakami na co dzień.

Leave a Comment